דצמ

אשרת עבודה לעובדים זרים

Опубликовано в рубрике הגירה ועובדים זרים, מידע מקצועי.

מדינת ישראל היא מדינה המאפשרת הגירת עובדים זרים לתחומה על פי מכסות שנתיות שנקבעות מעת לעת על ידי ממשלת ישראל והמשרדים הרלוונטיים.

רוב רובם של העובדים הזרים מגיעים ממדינות חלשות באופן יחסי, אשר מחפשים לעצמם חיים טובים יותר בדמות הגירה למדינה מתגמלת יותר כמדינת ישראל, המדינות העיקריות הן הפיליפינים, תאילנד, סין, מולדובה, רומניה, אוקראינה ועוד.

קבוצה נוספת המשויכת לקטגוריה זו לעתים היא קבוצת המסתננים / פליטים המגיעים מאפריקה, המדינות העיקריות הן אריתריאה ודרום סודן, אולם ישנם רבים גם מניגריה, גאנה ועוד.

עורך דין אזרחות ישראלית

האם ישנה אשרת עבודה לעובדים זרים בתוקף:

בטרם העסקת עובד זר, על נותן העבודה לוודא כי לעובד הפוטנציאלי ישנה אשרת העבודה (ב'1), וכי אשרת עבודה לעובדים זרים הינה בתוקף בעת העסקת העובד. באם אחד מהתנאים המצוינים לעיל אינו מתקיים, הרי שהמעסיק הפוטנציאלי מסתכן בתשלום קנס של עשרות אלפי שקלים ואף ברישום פלילי לעתים.

יש להבחין בין אשרת עבודה מסוג ב'1, לבין אשרת תייר מסוג ב'2, לתייר אין זכות לעבוד בישראל, על כן יש להימנע מלהעסיקו. מאידך, המחזיק אשרת עבודה לעובדים זרים מסוג ב'1 יכול לעבוד בכל עבודה חוקית ואין צורך באישור מיוחד על מנת להעסיקו.

כיצד מקבלים אישור להעסקת עובד זר:

לא כל אדם רשאי להעסיק עובד זר, על מנת שיהיה ניתן להעסיק עובד זר, יש לקבל אישור מיוחד ממשרד הפנים המאפשר העסקת העובד.

את האישור ניתן להשיג באמצעות פנייה למשרד הפנים בבקשה מתאימה, המספרת את סיבת הבקשה, ומצורפים לה המסמכים הרלוונטיים המאמתים את האמור בה.

משרד עורכי הדין קלדרון – נתיב – קניז'בסקי מתמחה בהגשת בקשות מסוג זה, ובאמתחתו הצלחות רבות בקבלת אישורים להעסקת עובדים זרים.

ניתן לבקש אשרות לטובת עבודה בבניין, בחקלאות, בסיעוד ועוד.

מהן הסנקציות על העסקת עובד זר שלא כדין:

בשנים האחרונות חלה החמרה הן בחקיקה והן בענישה על אזרחים ישראליים אשר העסיקו עובדים זרים בניגוד לדין, האמור מתייחס גם להעסקת עובדים זרים בבית המעסיק בעבודות אחזקת הבית השונות.

על העסקה שכזו, עלול המעסיק לשלם עשרות אלפי שקלים בקנסות ואף ברישום פלילי לעתים, על כן, מומלץ בחום להתייעץ עם מומחה בטרם העסקת עובד זר כאמור.

ראה גם: קבלת אזרחות ישראלית מכוח חוק השבותעורך דין הגירהשאל שאלה

שם(חובה)

E-mail (חובה)

טלפון

הודעה

CNK & Co מתחייבים:
- לא להשתמש בנתונים שלך למטרות מסחריות, אלא רק כדי ליצור איתך קשר כדי לענות על השאלה.
- לא להעביר את הנתונים האישיים שלך לצד שלישי.
הזכות להשתמש בנתונים האישיים של המשתמש לניוזלטר האלקטרוני CNK & Co