דצמ

עורך דין לעובדים זרים – אשרת עבודה

Опубликовано в рубрике הגירה ועובדים זרים, מידע מקצועי.
עורך דין לעובדים זרים – אשרת עבודה
5 (100%) 20 votes

מדינת ישראל היא מדינה המאפשרת הגירת עובדים זרים לתחומה על פי מכסות שנתיות שנקבעות מעת לעת על ידי ממשלת ישראל והמשרדים הרלוונטיים.

רוב רובם של העובדים הזרים מגיעים ממדינות חלשות באופן יחסי, אשר מחפשים לעצמם חיים טובים יותר בדמות הגירה למדינה מתגמלת יותר כמדינת ישראל, המדינות העיקריות הן הפיליפינים, תאילנד, סין, מולדובה, רומניה, אוקראינה ועוד.

קבוצה נוספת המשויכת לקטגוריה זו לעתים היא קבוצת המסתננים / פליטים המגיעים מאפריקה, המדינות העיקריות הן אריתריאה ודרום סודן, אולם ישנם רבים גם מניגריה, גאנה ועוד.

עורך דין עובדים זרים לקבלת אזרחות ישראלית

האם ישנה אשרת עבודה לעובדים זרים בתוקף?

בטרם אישור המעסיק על העסקת עובד זר, על נותן העבודה לוודא כי לעובד הפוטנציאלי ישנה אשרת עבודה ב 1, וכי אשרת עבודה לעובדים זרים הינה בתוקף בעת העסקת העובד. באם אחד מהתנאים המצוינים לעיל אינו מתקיים, הרי שהמעסיק הפוטנציאלי מסתכן בתשלום קנס של עשרות אלפי שקלים ואף ברישום פלילי לעתים.

עורך דין עובדים זרים ממליץ להבחין בין אשרה ב 1 עבור אשרת עבודה בישראל, לבין אשרת תייר מסוג ב'2, לתייר אין זכות לעבוד בישראל, על כן יש להימנע מלהעסיק. מאידך, המחזיק אשרת עבודה לעובדים זרים מסוג ב'1 יכול לעבוד בכל עבודה חוקית ואין צורך באישור מיוחד על מנת להעסיקו.

כיצד מקבלים אישור להעסקת עובד זר?

לא כל אדם רשאי להעסיק עובד זר וכמו כן לקבל אשרת עבודה לעובד זר, על מנת שיהיה ניתן להעסיק עובד זר, יש לקבל אישור מיוחד אל משרד הפנים עובדים זרים המאפשר העסקת עובד זר.

אישור לעובד זר ניתן להשיג באמצעות פנייה אל משרד הפנים אשרת עבודה בבקשה מתאימה, המספרת את סיבת הבקשה, ומצורפים לה המסמכים הרלוונטיים המאמתים את האמור בה.

משרד עו"ד עובדים זרים קלדרון – נתיב – קניז'בסקי מתמחה בהגשת בקשות מסוג זה, ובאמתחתו הצלחות רבות בקבלת אישורים להעסקת עובדים זרים.

בעזרת עורך דין עובדים זרים ניתן לבקש אשרות לטובת אישור עבודה לעובד זר בבניין, בחקלאות, העסקת עובדים זרים בסיעוד ועוד.

מהן הסנקציות על העסקת עובד זר שלא כדין?

בשנים האחרונות חלה החמרה הן בחקיקה והן בענישה על אזרחים ישראליים אשר העסיקו עובדים זרים בישראל בניגוד לדין, האמור מתייחס גם להעסקת עובדים זרים בבית המעסיק בעבודות אחזקת הבית השונות.

על העסקה שכזו, עלול המעסיק לשלם עשרות אלפי שקלים בקנסות ואף ברישום פלילי לעתים, על כן, מומלץ בחום להתייעץ עם מומחה בטרם העסקת עובד זר עם אישור עבודה בישראל כאמור.

עורך דין מומחה לעובדים זרים יעניק לכם את הסיוע המשפטי הטוב ביותר על מנת שתוכלו להגיע לשביעות רצון מלאה מההליך המשפטי. עורך דין לעובדים זרים במשרד CNK יעניק לכם את השירות הטוב ביותר!

טלפונים של גורמי ממשל בישראל

גורם ממשלתי  אתר אינטרנט  זכויות ותחומי אחריות

רשות האוכלוסין וההגירה – טל' ‎3450*

אתר הרשות ההגירה רשות האוכלוסין וההגירה מופקדת על הטיפול בשוהים זרים בישראל, וכמו כן, אחראית גם על מתן היתרים להעסקת עובד זר בסיעוד. ניהול הפיקדון הכספי של העובדים הזרים שמעסיקיהם מחויבים להפקיד לפיקדון. פיקוח על כניסתם ויציאתם של העובדים הזרים בישראל.

הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה

אתר זכויות עובדים זרים בעבודה זכויות עובדים זרים בעבודה ואכיפת זכויות העובדים הזרים המועסקים בישראל

ראה גם: קבלת אזרחות ישראלית מכוח חוק השבותעורך דין הגירהשאל שאלה

שם(חובה)

E-mail (חובה)

טלפון

הודעה

CNK & Co מתחייבים:
- לא להשתמש בנתונים שלך למטרות מסחריות, אלא רק כדי ליצור איתך קשר כדי לענות על השאלה.
- לא להעביר את הנתונים האישיים שלך לצד שלישי.
הזכות להשתמש בנתונים האישיים של המשתמש לניוזלטר האלקטרוני CNK & Co