יול

הגשת תביעה לבית הדין לעבודה

Опубликовано в рубрике דיני עבודה, מידע מקצועי.
הגשת תביעה לבית הדין לעבודה
5 (100%) 8 votes

אחד החששות הכי גדולים הוא תביעת המעסיק. לעתים המעסיק מקפח את זכויותינו ולעתים אין מנוס מהגעה לבית המשפט עם כתב תביעה, כי הוא אפילו לא מוכן לדבר אתכם בהיגיון. הגשת כתב תביעה אולי נשמע לכם מלחיץ מאוד אך במאמר זה נסביר לכם כיצד מבצעים זאת שלב אחרי שלב.

איך לתבוע את המעסיק?

תביעת המעסיק היא לא פרוצדורה מורכבת מידי אך גם לא פרוצדורה פשוטה. עוד לפני שאתם מתחילים עם שלבי הפרוצדורה אתם חייבים לוודא שיש לכם בכלל עילה לתביעה, ולכן מומלץ לקרוא היטב בחוקים שמפורסמים באינטרנט ובמידה ויש עילה כלשהי, לשאול עורך דין בשיחת ייעץ קצרה כדי שיספר לכם על התהליך וכמובן יסביר לכם האם זה כדאי. כל הנושא של דיני עבודה ופיצויים יכול להיות משתלם מאוד ולמעשה עושה צדק, בעיקר אם אתם לא מקבלים את הפיצויים המגיעים לכם אחרי פיטורין או במקרים של הלנת שכר שאותם בית המשפט רואה בחומרה רבה.

הגשת תביעה לבית משפט

איפה מגישים את התביעה?

יש בארץ חמישה בתי דין אזוריים לעובדה שהם למעשה המקבילים של בתי משפט מחוזיים. התביעה צריכה להיות מוגשת למזכירות בית הדין בהתאם לכל הכללים של הסמכות העניינית והמקומית. הסמכות העניינית מתייחסת לאותם נושאים שבהם בית המשפט מוסמך לעסוק, והסמכות המקומית היא לזכות של אותו בית דין לדון באותה תביעה בהתאם למיקום הגיאוגרפי של העסק. את שני אלו אפשר לבדוק בקלות ללא עזרה מקצועית כלשהי.

מהי הסמכות העניינית?

החוק קבוע כי בית דין לעבודה יכול לדון בתביעות שקשורות ליחסי עובד מעביד וזה כולל עניינים של פנסיה, ביטוח לאומי, קופות גמל, הלנת שכר, פיצויי פיטורין, הסכמים קיבוציים וכן הלאה. בכל מה שקשור לסכסוכי עבודה, בית הדין האזורי לענייני עבודה יוכל להתעסק בהם רק כאשר יש קשר ליחסי עובד מעביד וזאת בהתאם לכפיפות של אותו עובד למעסיק. כך אפשר להבין את ההשלכה הגדולה ביותר כי בית הדין האזורי לענייני עבודה לא עוסק בעניינים של שכירים, חברות או קבלנים.

כיצד כדאי להגיש את התביעה?

אחרי הגשת מכתב פיטורים לא קיבלתם את מלוא הזכויות שלכם? המעסיק לא משלם לכם שעות נוספות? אתם חייבים שיהיה לצדכם עורך דין מקצועי שמבין בתחום. עורכי דין תביעות קטנות יכולים לעזור בחלק מהמקרים כאשר לא מדובר על סכומים גבוהים מאוד, כאשר גם עורכי דין לדיני עבודה יכול להיכנס לתמונה, בין אם מדובר על תביעת פיצויים בגין פיטורים או כל נושא אחר. יש להציג טופס תביעה לבית הדין לעבודה כאשר טופס זה יהווה ככתב התביעה בליווי שמו של האדם הנתבע או הגוף הנתבע לפי המצב. כמו כן יש לצרף מסמכים רלוונטיים לתביעה כמו תלושי שכר, חוזה עבודה וכו'.שאל שאלה

שם(חובה)

E-mail (חובה)

טלפון

הודעה

CNK & Co מתחייבים:
- לא להשתמש בנתונים שלך למטרות מסחריות, אלא רק כדי ליצור איתך קשר כדי לענות על השאלה.
- לא להעביר את הנתונים האישיים שלך לצד שלישי.
הזכות להשתמש בנתונים האישיים של המשתמש לניוזלטר האלקטרוני CNK & Co