דצמ

הגשת תביעה לבית הדין לעבודה

Опубликовано в рубрике מידע מקצועי.
הגשת תביעה לבית הדין לעבודה
4.9 (98.33%) 12 votes

הגשת תביעה לבית הדין לעבודה – המעסיק לא שילם לך את הזכויות המגיעות לעובד על פי דין, אז מה עושים?

ניתנת אפשרות של הגשת תביעה לבית הדין לעבודה, או באמצעות עורך דין. ללא עורך דין, אין חובה בייצוג על ידי עורך דין בבית הדין האזורי לעבודה.

בית הדין לעבודה הגשת תביעה – התהליך

איך מגישים תביעה בבית הדין לעבודה?

בכדי להגיש את התביעה, רצוי להתייעץ עם עורך דין. בכדי לברר את כל הזכויות המגיעות לעובד על פי החוק. לעתים קרובות, העובד אינו יודע את הזכויות המגיעות לו במלואן. ישנם הסכמים קיבוציים שמסדירים תנאי העסקה בשלל תחומים, תנאי העסקה שאינם מופיעים בחוק היבש.

הגשת תביעה מתי?

אם הנך נמצא כעובד שכיר והמעביד לא משלם או לא שילם לך את זכויותיך המלאים. על כן תהיה רשאי להגיש תביעה בבית הדין לעבודה על מנת לקבל את האפשרות לאכוף על המעסיק את התשלום.

כתב תביעה

בכתב התביעה יש לכתוב בצורה מסודרת את השתלשלות האירועים הרלוונטיים למקרה הנל'. נכון לצרף לתביעה את תלוי השכר בתקופת זמן העסקתך אצל המעסיק. יש לזכור כי יש לשלם אגרה בגובה של 1% מסך התביעה (לא כולל תביעות בנושא שכר עבודה)

הגשת תביעה

חשוב לדעת כי תביעה מסוג זה יש להגיש רק בבית דין באזור בו בוצעה העבודה. הליך תביעה מסוג זה הוא משפט לכל דבר.  על הצד שיקבל את כתב התביעה יצטרך להגיש כתב הגנה בתוך כ- 30 יום. לאחר מספר חודשים בהם נקבע תאריך לדיון בבית הדין לעבוד, תינתן אפשרות להגיע להפשרה ובמידה ולא צלח נקבע דיון נוסף.

הוגשה התביעה בשעה טובה, מה עכשיו?

ראשית, ישנם מספר הליכים לפיהם ניתן להגיש את התביעה, ישנם רכיבים בסמכות שופט, ישנם רכיבים בסמכות רשם, ישנן תביעות שיופנו לגישור בטרם יופנו לשופט, וישנן תביעות שיגיעו ישירות לשופט.

בבית הדין האזורי לעבודה, ישנם שלושה דיינים, אחד שופט, אחד נציג מקרב המעסיקים, ואחד נציג מטעם העובדים. הסיבה ברורה, המחוקק מעוניין לאזן בין צרכי המעסיקים לבין צרכי העובדים, מכאן הנציגים בכל הליך והליך.

רוצים לדעת באיזה בית דין עליך להגיש תביעה? לחץ כאן!

כמו כן, ישנן זכויות שבאם לא באותו לידי ביטוי, מצדיקות תביעה של פיצוי כרכיב נפרד, לדוגמא, במקרים מסוימים, כאשר מעסיק לא ערך הסכם העסקה עם העובד, הדבר מאפשר לעובד לתבוע פיצוי על רכיב זה. לאור האמור לעיל, למרות שאין בכך כל חובה, מומלץ כחלק מתהליך בית הדין לעבודה הגשת תביעה להיעזר עם עורך דין. אמנם הדבר כרוך בהוצאת כספים, אך מדובר בהשקעה משתלמת, שכן, הדבר מאפשר לעובד למקסם את תביעתו ולהגיע לתוצאה טובה בהרבה מאשר הגשת תביעה לבית הדין לעבודה ללא ייעוץ הולם.

מעבר למידע נוסף על עורך דין דיני עבודה לחץ כאן>>

הגשת תביעה לבית הדין לעבודה – לסיכום

הגשת תביעה לבית דין לעבודה, היא עניין שאין להקל בו ראש, המדובר בהזדמנות אחת ויחידה לתבוע את מלוא זכויותיך מהמעסיק, לעתים מדובר בכסף רב המגיע לעובד, ושחבל לוותר עליו.

משרדנו מתמחה מזה שנים רבות בתחום דיני העבודה, בראש מחלקת דיני העבודה במשרד עומד עוה"ד דן קלדרון.

ראה גם: עורך דין דיני עבודה חיפה | עורך דין דיני עבודה צפוןשאל שאלה

שם(חובה)

E-mail (חובה)

טלפון

הודעה

CNK & Co מתחייבים:
- לא להשתמש בנתונים שלך למטרות מסחריות, אלא רק כדי ליצור איתך קשר כדי לענות על השאלה.
- לא להעביר את הנתונים האישיים שלך לצד שלישי.
הזכות להשתמש בנתונים האישיים של המשתמש לניוזלטר האלקטרוני CNK & Co