דצמ

הגשת תביעה לבית הדין לעבודה

Опубликовано в рубрике מידע מקצועי.

המעסיק לא שילם לך את הזכויות המגיעות לעובד על פי דין, אז מה עושים?

ניתנת אפשרות של הגשת תביעה לבית הדין לעבודה, או באמצעות עורך דין, או ללא עורך דין, אין חובה בייצוג על ידי עורך דין בבית הדין האזורי לעבודה.

בית הדין לעבודה הגשת תביעה – התהליך

בכדי להגיש את התביעה, רצוי להתייעץ עם עורך דין או רואה חשבון, בכדי לברר את כל הזכויות המגיעות לעובד על פי החוק, לעתים קרובות , העובד כלל אינו יודע את הזכויות המגיעות לו במלואן, ישנם הסכמים קיבוציים שמסדירים תנאי העסקה בשלל תחומים, תנאי העסקה שאינם מופיעים בחוק היבש. כמו כן, ישנן זכויות שבאם לא באותו לידי ביטוי, מצדיקות תביעה של פיצוי כרכיב נפרד, לדוגמא, במקרים מסוימים, כאשר מעסיק לא ערך הסכם העסקה עם העובד, הדבר מאפשר לעובד לתבוע פיצוי על רכיב זה.

לאור האמור לעיל, למרות שאין בכך כל חובה, מומלץ כחלק מתהליך הגשת תביעה לבית הדין לעבודה להיעזר עם עורך דין, אמנם הדבר כרוך בהוצאת כספים, אך מדובר בהשקעה משתלמת, שכן, הדבר מאפשר לעובד למקסם את תביעתו ולהגיע לתוצאה טובה בהרבה מאשר הגשת תביעה לבית הדין לעבודה ללא ייעוץ הולם.

הוגשה התביעה בשעה טובה, מה עכשיו? ראשית, ישנם מספר הליכים לפיהם ניתן להגיש את התביעה, ישנם רכיבים בסמכות שופט, ישנם רכיבים בסמכות רשם, ישנן תביעות שיופנו לגישור בטרם יופנו לשופט, וישנן תביעות שיגיעו ישירות לשופט.

בבית הדין האזורי לעבודה, ישנם שלושה דיינים, אחד שופט, אחד נציג מקרב המעסיקים, ואחד נציג מטעם העובדים. הסיבה ברורה, המחוקק מעוניין לאזן בין צרכי המעסיקים לבין צרכי העובדים, מכאן הנציגים בכל הליך והליך.

לסיכום, הגשת תביעה לבית דין לעבודה, היא עניין שאין להקל בו ראש, המדובר בהזדמנות אחת ויחידה לתבוע את מלוא זכויותיך מהמעסיק, לעתים מדובר בכסף רב המגיע לעובד, ושחבל לוותר עליו.

משרדנו מתמחה מזה שנים רבות בתחום דיני העבודה, בראש מחלקת דיני העבודה במשרד עומד עוה"ד דן קלדרון.

ראה גם: עורך דין דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה חיפהשאל שאלה

שם(חובה)

E-mail (חובה)

טלפון

הודעה

CNK & Co מתחייבים:
- לא להשתמש בנתונים שלך למטרות מסחריות, אלא רק כדי ליצור איתך קשר כדי לענות על השאלה.
- לא להעביר את הנתונים האישיים שלך לצד שלישי.
הזכות להשתמש בנתונים האישיים של המשתמש לניוזלטר האלקטרוני CNK & Co