מהו הסכם ממון?

הסכם ממון הוא חוזה שנערך בכתב בין בני זוג הנמצא בטרם לנישואין או למיסוד היחסים, ידועים בציבור או שיש בכוונתם להסדיר את הזוגיות שלהם בתעודת זוגיות. הסכם ממון לכל ענייני רכוש של בני הזוג ומסודרים בהסכמה הדדית בהתאם לכול אחד, רצונותיו האישיים והפרטים.

חתימת הסכם ממון

הסכם הממון הוא למעשה מעין "תעודת ביטוח" של הרכוש העכשווי או העתידי. מטרת הסכם ממון ותנאי ההסכם היא להבטיח, שבמקרה שירצה הזוג להיפרד, תמנע מחלוקת קשה בין בני הזוג על ידי הסכם ממון חתום. בהסכם זה יקבעו יחסי הממון שלהם דוגמה: מה מהרכוש הקיים כרגע יהיה רכוש אישי ויישאר בבעלות כול אחד מבני הזוג, ובמה תהיה לשניהם זכויות שוות. מאחר ומדובר בדברי ערך ונכסים חשובים ובכדי שיהיה לכול המסמך וההסכם תוקף על ידי בית משפט, חייבים הזוג לערוך הסכם בהתנהלות של עורך דין להסכם ממון.

מטרתו של ההסכם ומה הוא כולל?

מטרתו של הסכם זה לפני הכול להגן על כול אחד מבני הזוג בנפרד, וליצור סיטואציה שבה יהיה תאום ציפיות ברור ומדויק מכול מערכת היחסים של בני הזוג. לא רק בעלי מעמד או אנשי הון נזקקים להסכמי ממון. ישנם כאלה שמתחילים את חיי הנישואים או הזוגיות כשאין להם רכוש ורק חשבון מבנק ותו לא. אבל, הסכם ממון הוא הסכם שצופה את פני העתיד וכול מה שצפוי לבוא, לכן גם במקרה עדין לא צברנו רכוש, חשוב לקבוע הסדרים לגבי הרכוש שאולי נצבור בעתיד. חשוב לציין האישור להסכם יינתן על ידי בית המשפט בלבד.

בני זוג בתהליך חתימה של הסכם ממון

האם רצוי לערוך הסכם ממון כזה לפני הנישואין?

מומלץ לערוך את ההסכמים השונים ע"י עו"ד דיני משפחה בעל הכשרה בגישור וניסיון מוכח במשא ומתן מורכבים אשר מבין ויודע את רגישות הדבר בטרם נישאתם כיוון שהסכם זה יוצר ודאות לגבי חיי השותפות הכלכלית העתידית, ולא מכניס את הזוג לחששות לגבי מצבים באם ירצו להיפרד ויישארו עם מעט מהרכוש או הכסף שעמלו עליו בחיי הנישואין. להבדיל מהמחשבה המוטעית שהסכם ממון בכוחו להפיח את הרומנטיקה, נהפוך הוא, כיום חוזה בין בני זוג גם נכלל כמהלך רומנטי ונבון ביותר שזוג יכול לזמן לעצמו, בתקופה שיש הרבה גירושים ופרידות, הוא לחלוטין מפיג את המתח והחשש מקרבנותיה הכלכליות של הפרידה ומרגע שנחתם הוא מעניק לזוג מקום לעסוק בזוגיות שלהם ובתכנון עתידם המשותף שיקבע את חלוקת הרכוש בין בני הזוג וגם את מזונות הילדים.

הייחודיות של CNK בתהליך של הסכם ממון

חברת CNK תסייע בעזרת עורך דין להסכם ממון להגיע להסכם ביעילות ובמקצועיות, עורך דין שמכיר את התחום וערך בעבר הסכם ממון בין ידועים בציבור או בין זוג שטרם נישא או בין זוגות שחיים יחד ועוד. הסכם שינוהל על ידי החברה יאפשר לכול אחד מהצדדים להרגיש ביטחון כלכלי ברגע שהם מכניסים את עצמם למחויבות זוגית. אנשים רבים חוו גירושים ונכנסים למערכת יחסים כשבידם רכוש רב והחשש שמא הוא יחולק באם תהיה פרידה נוספת, יכולה להרתיע אותם, לכן לחברת CNK יש את כול האמצעים והניסיון להגיע אתכם להסכם ממון מספק שיבטיח שקט כלכלי לעוד הרבה שנים.

פיטורין שלא כדין

גישור גירושין

עו"ד גישור גירושין

בדיקת אבהות

טיפים לעובד השכיר

תשלום על שעת עבודה

בוררות מאת עו"ד קלדרון

הזכות לפרטיות במקום העבודה