מאי

קבלת אזרחות לרומן אברמוביץ'

Опубликовано в рубрике הגירה ועובדים זרים, מידע מקצועי.
קבלת אזרחות לרומן אברמוביץ'
4.6 (91.11%) 9 votes

בימים האחרונים היינו עדים להתרחשות יוצאת דופן, רומן אברמוביץ', אחד מעשירי העולם, ובעליה של קבוצת צ'לסי האנגלית, קיבל אזרחות ישראלית מכוח היותו יהודי זכאי שבות.

הייתכן? אמנם, על פי חוק השבות הישראלי, כל יהודי (למעשה עד הדור השלישי של היהודי , הגם שצאצאיו אינם יהודים בהכרח) זכאי לקבלת אזרחות ישראלית באם יוכיח את יהדותו. מבחינה זו, גם רומן אברמוביץ' הינו יהודי זכאי שבות על כל המשתמע.

אם כך הדבר, מדוע עוררה אזרחותו הישראלית של רומן אברמוביץ' תדהמה בשלל הדיווחים התקשורתיים? הדבר נובע הן מהעובדה שמדובר באחד האנשים המפורסמים והעשירים בעולם כיום שהונו נאמד בכ-13 מיליארד דולר, הן מהמהירות של המהלך, שלכאורה לקח מספר מועט של שבועות.

ROMAN ABRAMOVICH

לאור נסיונו העשיר של משרדנו בהנפקת אזרחות ישראלית ליהודים זכאי שבות ולצאצאיהם, אגרוס כי הפרסומים מטעים, במה דברים אמורים, בדיקת יהדותו של אדם, אינה עניין של מה בכך, וכרוכים בעניין שלל מסמכים ובדיקות שנערכות לפני מתן המעמד, בדיקות אלה אורכות במקרה הטוב בין 3-6 חודשים לכל הפחות.

מכאן עולה, שבמקרה המדובר, קרה אחד משלושה, או שרומן אברמוביץ' היה כבר אזרח ישראלי לפני זמן רב, וכעת הוא בחר לממש את אזרחותו ולעבור ארצה, או שרומן אברמוביץ' דאג להגיש את בקשתו לפני מספר חודשים מתחת לרדאר התקשורתי, או שבקשתו הוגשה זה עתה, ואין הוא כרגע עוד אזרח ישראלי.

משרדנו מתמחה מזה שנים רבות במתן מעמד ליהודים זכאי שבות , לבני משפחותיהם ולצאצאיהם, הן מול הרשויות השונות, הן בבית המשפט העליון במקרים של סירוב של הרשויות. הליווי של משרדנו כולל ארגון המסמכים הרלוונטיים, ליווי פיסי בלשכות הפנים השונות ובלשכת הקשר נתיב, עד שלב קבלת אזרחות ישראלית ותעודת הזהות המיוחלת.שאל שאלה

שם(חובה)

E-mail (חובה)

טלפון

הודעה

CNK & Co מתחייבים:
- לא להשתמש בנתונים שלך למטרות מסחריות, אלא רק כדי ליצור איתך קשר כדי לענות על השאלה.
- לא להעביר את הנתונים האישיים שלך לצד שלישי.
הזכות להשתמש בנתונים האישיים של המשתמש לניוזלטר האלקטרוני CNK & Co