יונ

10 כללי אצבע לבחירת עורך דין לענייני משפחה

Опубликовано в рубрике מידע מקצועי.
Rate this post

קרה לך מקרה שמצריך שכירת שירותי עורך דין? הדבר החשוב ביותר שעליך לעשות , הוא לבחור את עורך הדין שמתאים לך. נשמע פשוט נכון? אז איך מתחילים?

עורך דין לענייני משפחה

 1. ראשון בין ראשונים – וודא כי משרד עורכי הדין אליו פנית, אכן מתמחה בתחום הספציפי אליו אתה נזקק. ישנם הרבה משרדים אשר מתפרשים על פני שלל תחומים מה שלעיתים מעיד על ידע כללי בנושא ולא פרטני. למה הכוונה? אם לדוגמא את/ה חושב/ת על גירושין, עליך לחפש עורך דין דיני משפחה הכולל תביעות גירושין, משמורת והסדרי ראייה, מזונות אישה וילדים, חלוקת רכוש, אפוטרופסות, עריכת הסכמי גירושין, חלוקת רכוש. אם תגיע/י לעורך דין, אפילו כזה שיש לו שם מצוין, אשר אינו מתמחה בתחום הספציפי הדרוש לך, הדבר עלול לגרום לאי מיצוי זכויותיך המגיעות לך, וחבל.

 2. משרד גדול או משרד קטן – הכלל הינו פשוט ביותר, לא תמיד "גדול יותר" הוא גם "שווה יותר" – אומנם במשרד גדול לכאורה יש יתרונות רבים, מספר עורכי דין גדול וכיו"ב אך יש לזכור כי לא תמיד העורך דין שעומד מולך הוא זה שיטפל בתיק שלך. במשרד "בוטיק" היתרון הינו יחס אישי – אתה יודע מי עומד מולך ומי ילווה אותך עד לסוף ההליך.

 3. יחסי עבודה וכימיה אל מול משרד עורכי הדין – עורך הדין המלווה אותך, ינהל עמך את התיק לעתים לאורך שנים, חשוב מאוד שתרגיש/י שיש כימיה ויחסי עבודה תקינים, בכך תרוויח/י יחס טוב, הרגשה טובה, ותוצאה טובה.

 4. שכר הטרחה – וודא כי הינך מבין את הכתוב בהסכם שכר הטרחה לעיתים טועים לחשוב כי שכר הטרחה כולל את הפעולות הנדרשות בתיק, אך מעיון נוסף מתגלה שבמחיר שנקבע לך אינך זכאי למלוא ההגנה, כמוכן התייעץ והשווה מחירים למול משרדים אחרים.

 5. מהי אסטרטגית הפעולה – התייעץ עם עורך הדין, קח חלק פעיל בניהול התיק, הרי אלו החיים שלך בכף היד. שאל וברר האם עורך הדין הינו אחד אשר פניו להסדר, או לחילופין פניו למלחמה, אל תישאר עם הספק, שאל ודרוש תשובות תוך כדי עדכון על מצב התיק.

 6. זמינות – במשרדים גדולים העומס רב, הינך לקוח אחד כחלק ממאגר גדול של לקוחות, לחילופין במשרד בוטיק היחס הינו אישי אתה הלקוח במרכז העניינים, והזמינות הינה מצרך נדיר כאשר התיק מתקדם וישנם הליכים מרחקי לכת בתיק, אתה רוצה לקבל תשובה מבלי להמתין שעות ואף ימים, וודא מראש את זמינות עורך הדין שלך.

 7. רצינות ואחריות – הימנע מעורך דין שמבטיח דברים בראשית ההליך, "יהיה בסדר", "ייגמר מהר" וכיו"ב. בכל הקשור במשפט הישראלי יש נטייה להליכים ארוכים ומסובכים במיוחד. לעיתים ישנם הליכי גישור ועוד כהנה וכהנה, שאל וברר מבעוד מועד על מורכבות ההליך בהקשר האישי שלך.

 8. הפגישה הראשונה – מומלץ להגיע למשרד עורכי דין בליווי אדם קרוב, לעיתים אתה שקוע כולך בתוך המצב אליו נקלעת ולא תמיד הינך קשוב לאדם אשר למולך, על כן עדיף ורצוי להגיע עם אדם קרוב אליך שיוכל לשמש לך עוד זוג אוזניים.

 9. דרך התנהלות – תבוא נקי, נקי מעצות של חברים למשל כל מיני "יועצים קרובים" וכיו"ב נכון אתה לא היחיד שמנהל הליך משפטי, מורכב ככל שיהיה, רבים וטובים מצאו עצמם בהליך כזה או אחר, אך חשוב לזכור מדובר בך ובחיים שלך אף אחד אחר לא חווה אותם כמוך, על כן הישמע אך ורק לעצות עורך דינך, לא לחינם יש לו ניסיון עשיר, אחריות וכיו"ב.

 10. יחס אישי – בדוק את העורך דין, כיצד מדבר איתך האם הוא פנוי בשבילך לא רק בצורה ישירה, אלא זמין לכל טרוניה בעיה וגם למילה טובה, בחר בחוכמה, שאל את כל השאלות בפגישת הייעוץ, בדוק האם אתה מתחבר אליו על כל המשתמע מכך.

 11. אחרון חביב – בדוק האם יש בינך לבין עורך הדין תקשורת והבנה, שכן הוא יהא האדם אשר ילווה אותך בהליך אורך אליו נקלעת, מיותר לציין כי אם אין קשר טוב והבנה הדדית בינך לבין עורך הדין, כך יראה גם הטיפול בעניינך.

משרד עורכי הדין קלדרון

קניז'בסקי ושות' הוא משרד שהוקם לפני עשור, משרד שחרט על דגלו מתן מענה אישי, זמין ושירות ברמה הגבוהה ביותר, הן ברמת התקשורת עם הלקוח, הן בשעות המוקדשות לטיפול בתיק שלך. משרדנו מתמחה במספר תחומים מצומצם, שלושה תחומים בלבד, כאשר בכל תחום ישנו שותף במשרד המתמחה בתחום הרלוונטי, המנהל את התיקים באופן אישי.

למשרדנו מחלקה המתמחה בענייני דיני משפחה, ההתמחות באה לידי ביטוי במתן מענה שלם וכולל לכל הסוגיות העלולות להיווצר בתחום זה, הן בפעולות מנע כגון הסכמי ממון טרום נישואין ובמהלכן וכל הקשור בענייני מעמד אישי. הן בתביעות גירושין, משמורת והסדרי ראייה, מזונות אישה וילדים, חלוקת רכוש, אפוטרופסות, אלימות במשפחה, עריכת הסכמי גירושין, חלוקת רכוש.

למשרדנו מחלקה המתמחה בענייני דיני העבודה, ההתמחות באה לידי ביטוי במתן מענה לשלל הסוגיות והזכויות המגיעות לעובד, כמו גם על מתן ייעוץ שלם למעסיק , אשר יחסוך אלפי שקלים בהתנהלות חכמה ואחראית. בין היתר, המדובר בזכויות הסוציאליות של העובדים, ימי חופש, ימי הבראה, ימי חג, נסיעות, קרן השתלמות , פנסיה, גמל , שעות נוספות, הסכם העסקה, פיטורין בלתי חוקיים, פיטורי עובדת בהיריון ועוד כהנה וכהנה.

למשרדנו מחלקה המתמחה בדין המנהלי בכלל, ובדיני הגירה בפרט, ההתמחות והניסיון הרב שצבר משרדנו בתחום זה, בא לידי ביטוי בתוצאות יוצאות הדופן של המשרד בהשגת מעמד בישראל עבור זרים בשלל סיטואציות, בין היתר, מתן מעמד לבן/בת זוג של אזרח/ית ישראל, מעמד מטעמים הומניטריים, מעמד מכוח הורה קשיש, מעמד להורה של חייל צה"ל, מעמד לעובדת סיעודית שפגה אשרתה, ועוד כהנה וכהנה.שאל שאלה

שם(חובה)

E-mail (חובה)

טלפון

הודעה

CNK & Co מתחייבים:
- לא להשתמש בנתונים שלך למטרות מסחריות, אלא רק כדי ליצור איתך קשר כדי לענות על השאלה.
- לא להעביר את הנתונים האישיים שלך לצד שלישי.
הזכות להשתמש בנתונים האישיים של המשתמש לניוזלטר האלקטרוני CNK & Co